Juventus - Totus Tuus

Prejsť na obsah

Juventus

Tvorcovia kultúry


zakladateľka zboru
Mgr. Zuzana Borisová.Miešaný spevácky zbor JUVENTUS

Miešaný Spevácky zbor Juventus, v preklade Mladosť, vznikol v septembri v roku 2008. Pôsobí pri rímsko-katolíckom farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Brezne.

Spevácke teleso Juventus má 35 členov a jeho dirigentkou a zakladateľkou je Mgr. Zuzana Borisová. Repertoár zboru obsahuje skladby rôznych štýlových období, ktorými sa prezentuje aj ďalej ako len v Brezne. Hlavným poslaním zboru je spestriť liturgiu pri svätých omšiach a prezentovať sa na rôznych vystúpeniach.

V roku 2008 sa prvýkrát zbor prezentoval na Vianočnom koncerte. V roku 2009 zbor Juventus spolu so Speváckym zborom mesta Brezna sa podieľali na spoločnom vystúpení po názvom "Taizé večer", na diplomovom koncerte dirigentky Mgr. Zuzany Borisovej , na Horehronských slávnostiach zborového spevu v Brezne.

Spevácky zbor sa zúčastňuje aj na rôznych slávnostiach v okolí mesta Brezna. Od jeho vzniku sa zbor tiež zúčastňuje festivalu chrámovej piesne vo Zvolene pri príležitosti Gorazdových dní. Doteraz ich najväčším úspechom bol koncert spolu s orchestrom pod názvom TOTUS TUUS - spievaný životopis Jána Pavla II., ktorý mal premiéru 17.októbra 2010 v Hronci.


Návrat na obsah